Kolejna stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego

Kolejna stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego
21.04.2018

Poznański Rower Miejski rośnie w siłę! W sobotę została uruchomiona kolejna, 113. już stacja rowerowa. Powstała ona dzięki współpracy operatora systemu, Nextbike Polska S.A., z Centrum Franowo.

Nowa stacja została uruchomiona przy wejściu do Centrum Franowo od strony ul. Szwedzkiej, w pobliżu ronda. To już czwarta stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego, która powstała dzięki współpracy z prywatnym biznesem.

Nowa stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego to dobra wiadomość dla klientów Centrum Franowo i jego pracowników. Zyskują oni wygodny dojazd na zakupy i do pracy. Centrum Franowo zyskuje z kolei doskonałe narzędzie marketingowe wzmacniające sprzedaż produktów i usług, z którego w całej Polsce korzystają zarówno właściciele obiektów handlowych, jak i biurowców, czy zakładów pracy” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Poznańskiego Roweru Miejskiego.

Z nowej stacji można korzystać na tych samych zasadach, co ze wszystkich stacji rowerowych. Dzięki Centrum Franowo Poznański Rower Miejski powiększa się nie tylko o samą stację, ale również o 10 nowych rowerów.

Cieszymy się, że „Przystanek Franowo” będzie kolejnym punktem na rowerowej mapie Poznania. Chcemy, by klienci mogli docierać do nas każdym środkiem transportu, a rozwiązania ekologiczne, takie jak jazda rowerem, są bliskie naszemu centrum” – mówi Katarzyna Kaczmarek, Centre Marketing Manager Centrum Franowo.

Centrum Franowo to otwarty we wrześniu 2017 r. nowoczesny obiekt typu convenience. Wśród najemców centrum znajdują się m.in. Piotr i Paweł, Media Expert, Pepco, KiK i Martes Sport.

W tym roku Poznański Rower Miejski bije rekordy popularności. Od 1 marca skorzystano już z niego ponad 220 tysięcy razy. Dzienna liczba wypożyczeń regularnie przekracza 10 tysięcy. Najwięcej wypożyczeń w ciągu doby odnotowano w ostatni czwartek, kiedy z rowerów skorzystano ponad 12,5 tysiąca razy.