Modernizacja i rozbudowa Poznańskiego Roweru Miejskiego wkracza w finałową fazę

Modernizacja i rozbudowa Poznańskiego Roweru Miejskiego wkracza w finałową fazę
03.07.2015

Jeszcze w lipcu sieć wypożyczalni rowerów publicznych w Poznaniu przejdzie gruntowną rozbudowę i modernizację. Po jej zakończeniu, Poznański Rower Miejski stanie się najnowocześniejszym technologicznie systemem w Polsce. Operator systemu, firma Nextbike, pierwsze działania rozpoczął już w zeszłym tygodniu. W nocy z niedzieli na poniedziałek prace wkroczą w finałową fazę. W związku z modernizacją terminali, do środy (godz. 23:59) wynajem rowerów będzie możliwy tylko za pomocą aplikacji mobilnej lub telefonicznie, dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta.

Zgodnie z założeniami przetargu na rozbudowę Poznańskiego Roweru Miejskiego, od niedzieli do środy (godz. 23:59) trwać będzie serwisowy etap przejściowy – niezbędna część modernizacji systemu. W tym czasie użytkownicy, chcący wypożyczyć lub zwrócić rower, będą mogli to zrobić wyłącznie korzystając z aplikacji Nextbike lub dzwoniąc na całodobowe (24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu) call-center:  +48 22 244 13 13, +48 22 382 13 12.

Na przestrzeni najbliższych tygodni siatka poznańskich wypożyczalni zostanie znacząco rozbudowana. Na rozbudowie rozwój Poznańskiego Roweru Miejskiego jednak się nie kończy, ponieważ system przejdzie prawdziwą rewolucję technologiczną. Stacje zostaną wyposażone w nowy system zabezpieczeń i ekrany dotykowe, pojawi się możliwość płacenia za wypożyczenia przy terminalach za pomocą kart kredytowych, debetowych i zbliżeniowych, a cały system zostanie zintegrowany z PEKA. Po zakończeniu prac, Poznań będzie mógł pochwalić się najnowocześniejszą siecią wypożyczalni w całym kraju!