O północy ruszy nowy sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego

O północy ruszy nowy sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego
28.02.2018

Poznański Rower Miejski rośnie w siłę. W tym roku mieszkańcy miasta i turyści będą mogli korzystać z aż 112 stacji rowerowych i 1217 rowerów.

Poznański Rower Miejski to trzeci największy system rowerowy w Polsce. Od tego roku powiększy się o 23 nowe stacje. „Poprzedni sezon był w Poznaniu absolutnie rekordowy. Trwał najdłużej – aż do połowy grudnia – a liczba wypożyczeń przekroczyła okrągły milion” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora PRM. „To przyjemność patrzeć, jak mieszkańcy Poznania przekonują się do transportu rowerowego.

W systemie PRM zarejestrowanych jest już 100 tysięcy użytkowników. Ich liczba, podobnie jak liczba wypożyczeń, rośnie między innymi dzięki kolejnym rozbudowom systemu. Co ważne, rozbudowa PRM przekłada się również na wzrost jego wykorzystania.

Przerwę zimową wykorzystaliśmy na dokładny przegląd i serwis całego sprzętu. Te liczby pokazują, z jakimi wyzwaniami spotykają się nasze rowery. Jesteśmy gotowi na nowy sezon i nowe rekordy” – zapowiada Tomasz Wojtkiewicz.

Z systemu można korzystać za pomocą umiejscowionego przy każdej stacji terminala lub dedykowanej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Większość wypożyczeń jest dokonywanych za pomocą aplikacji, wielu użytkowników jednak woli nadal korzystać z terminala. „Sukces Poznańskiego Roweru Miejskiego wynika z jego dostępności. Mam tu na myśli zarówno dostępność rowerów w niemal całym mieście, jak i umożliwienie wielu kanałów obsługi systemu przez użytkowników. Korzystanie z aplikacji jest wygodne, ale niektórzy, np. osoby nieposiadające smartfonów, nie mogą albo nie chcą tego robić. Szanujemy to i dajemy możliwość rejestracji i wypożyczenia przez terminal. A użytkownicy z tego korzystają” – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz.

Poznański Rower Miejski to największy, ale nie jedyny, system rowerowy w Wielkopolsce. Z rowerów Nextbike korzystają również mieszkańcy Szamotuł i Ostrowa Wielkopolskiego.