Poznański Rower Miejski – czas na zimową przerwę

Poznański Rower Miejski – czas na zimową przerwę
15.12.2017

Do niedzieli mieszkańcy Poznania i turyści będą mogli korzystać z rowerów publicznych. Kończy się przedłużony na część grudnia, rekordowy sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego. Przez dziewięć i pół miesiąca rowery wypożyczono 1 058 000 razy. Rowery na ulice Poznania wrócą na wiosnę.

Rowery będzie można wypożyczać do niedzieli. O północy z niedzieli na poniedziałek zostanie wyłączona możliwość wypożyczenia, będzie jednak można wcześniej wypożyczony rower jeszcze zwrócić na stacji. Następnie – w ciągu kilku dni – rowery zostaną zwiezione do magazynu.

Koniec sezonu to początek złożonej operacji logistycznej, która obejmuje szczegółowy przegląd każdego roweru, jego konserwację, wymianę zużytych elementów. Przerwa zimowa to przerwa dla użytkowników i rowerów, dla nas to czas wytężonej pracy, by przygotować sprzęt do nowego sezonu” – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Poznańskiego Roweru Miejskiego.

W tym roku rowery wypożyczono 1,058 mln razy. W systemie zarejestrowało się 41 tysięcy nowych użytkowników, ich łączna liczba wynosi już niemal 100 tysięcy.

Co ważne, o ponad połowę wzrosła średnia liczba wypożyczeń każdego roweru. To ważny współczynnik, który pokazuje, że rozbudowa systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego przyczyniła się do wzrostu jego efektywności” – mówi Piotr Snuszka, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Tylko w grudniu (do tej pory) z rowerów skorzystano 14,5 tysiąca razy.

Mieszkańcy Poznania udowadniają, że z rowerów miejskich można korzystać także w chłodniejsze dni. Poznań jest jednym z trzech polskich miast, które w tym roku przekroczyły milion wypożyczeń, jedynym naszym systemem, w którym sezon rowerowy trwał tak długo” – mówi Tomasz Wojtkiewicz.

W tym roku poza Poznaniem Nextbike Polska uruchomił jeszcze trzy systemy rowerowe w Wielkopolsce – w Szamotułach, Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim. Ze wszystkich systemów można korzystać za pomocą jednego konta, na tych samych zasadach. Należy jednak zwracać uwagę na lokalne cenniki, które mogą się różnić w zależności od systemu.

Poznański Rower Miejski i inne systemy Nextbike w Wielkopolsce i całym kraju, powrócą na ulice już na wiosnę.