W czasie Posnania Bike Parade Poznańskimi Rowerami Miejskimi jeździmy za darmo!

W czasie Posnania Bike Parade Poznańskimi Rowerami Miejskimi jeździmy za darmo!
18.06.2015

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się wyjątkowa impreza – Posnania Bike Parade. Operator Poznańskiego Roweru Miejskiego, Nextbike Polska, chcąc zachęcić do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, przez cały dzień 21 czerwca zapewni darmowe wypożyczenia publicznych jednośladów. To ukłon w stronę wszystkich miłośników dwóch kółek ze stolicy Wielkopolski!

Posnania Bike Parade to rodzinna impreza promująca miejską kulturę rowerową. Rozpocznie się na  poznańskim Golęcinie – w sąsiedztwie stadionu żużlowego. Organizatorzy zapraszają uczestników od godz. 11.00 i zapowiadają atrakcje, na które można liczyć w tym miejscu (m.in. pokaz akrobacji rowerowych, spektakl teatru rowerowego „Porywacze Ciał”). O godz. 12.00 parada rowerzystów wyruszy z Golęcina w stronę Plaży Miejskiej na os. Piastowskim. Trasa przejazdu ma blisko 7 km i wiedzie ulicami: Warmińską, Małopolską, al. Wielkopolską, Nowowiejskiego, al. Niepodległości i Królowej Jadwigi. Po przyjeździe ostatniego uczestnika parady rozpocznie się wielki, rodzinny piknik rowerowy. W programie pikniku są m.in. wystawa stylowych rowerów, znakowanie rowerów, porady jak ubrać się na rower, warsztaty plastyczne itd. Na plaży powstanie także Punkt Informacyjny PEKA. W godzinach 12.00-16.00 każdy będzie mógł wypełnić i złożyć wniosek o wydanie imiennej karty PEKA, zrobić sobie (bezpłatnie) zdjęcia potrzebne do jej wydania, zapisać na karcie ulgę metropolitalną, a także uzyskać wszelkie informacje na temat posługiwania się kartą.

Warto dołączyć do parady zwłaszcza, że dzięki Nextbike Polska, poznaniacy przez całą niedzielę będą wypożyczać rowery miejskie całkowicie za darmo! Operator przypomina, że zgodnie z regulaminem maksymalny czas wypożyczenia jednośladu PRM to 12 godzin.

W systemie Poznański Rower Miejski zarejestrowanych jest obecnie 22 785 użytkowników. Tylko w tym sezonie dokonali już prawie 20 tysięcy wypożyczeń (w sumie to już ponad 176 tysięcy wynajmów). Rowerzyści mają do dyspozycji system, składający się z 16 stacji i 170 rowerów. Wkrótce sieć wypożyczalni zostanie jednak rozbudowana do 30 stacji oraz 352 rowerów i przejdzie rewolucję technologiczną, dzięki której stanie się najnowocześniejszą inwestycją tego typu w Polsce.