W poniedziałek startuje Poznański Rower Miejski!

W poniedziałek startuje Poznański Rower Miejski!
17.04.2015

Już w najbliższy poniedziałek, punktualnie o godz. 8.00 mieszkańcy Poznania ponownie skorzystają z miejskich wypożyczalni rowerów. Po pięciu miesiącach przerwy, firma Nextbike Polska, ponownie uruchomi system 16 stacji i 170 rowerów. Poznański Rower Miejski w pierwszym etapie składać się będzie z tych samych lokalizacji i floty rowerowej, która dostępna była w poprzednich latach, jednak na przestrzeni najbliższych miesięcy system zostanie rozbudowany i przejdzie technologiczną rewolucję.

Podpisanie umowy między przedstawicielami Miasta i operatora zostało ogłoszone w ubiegły poniedziałek. Dzięki temu, po miesiącach oczekiwań, już tydzień później rowery powracają na ulice Poznania. Inaugurację nowego sezonu zaplanowano na 20 kwietnia, godz. 8.00.

W ostatnich dniach uruchomiony został oficjalny serwis internetowy rowerów miejskich. Pod adresem www.poznanskirower.pl użytkownicy znajdą najświeższe informacje o wypożyczalniach, interaktywną mapę stacji, listę najpopularniejszych pytań i odpowiedzi, „instrukcję obsługi”, cennik i regulamin. Strona umożliwia również dokonanie rejestracji oraz zalogowanie się na swoim koncie użytkownika.

Poznański Rower Miejski startuje w takiej samej formule, jak w poprzednich sezonach, ale w ciągu trzech najbliższych miesięcy zostanie rozbudowany do 30 stacji i 352 rowerów. Równocześnie z rozszerzeniem siatki lokalizacji, system czeka prawdziwa rewolucja technologiczna. Stacje zostaną wyposażone w nowy system zabezpieczeń – elektrozamki (zapięcie analogowe stanie się wyłącznie dodatkiem, przydatnym w czasie przerw podczas wynajmu lub gdy stacje będą przepełnione) i ekrany dotykowe, rowerzyści będą mogli płacić za wypożyczenia przy stacjach za pomocą kart kredytowych, debetowych i zbliżeniowych, system zostanie zintegrowany z PEKA. Po wakacyjnej rozbudowie, Poznański Rower Miejski stanie się najnowocześniejszym technologicznie systemem rowerów miejskich w Polsce.

Operator systemu przypomina, że użytkownicy zarejestrowani w Poznańskim Rowerze Miejskim mogą bez dodatkowej rejestracji i zbędnych formalności korzystać ze wszystkich wypożyczalni w Polsce (Wrocław, Warszawa, Opole, Białystok, Konstancin-Jeziorna, Lublin, Grodzisk Mazowiecki) i na świecie, których operatorem jest Nextbike.