Witamy w nowym sezonie 2014

Witamy w nowym sezonie 2014
28.02.2014

Od 1.03.2014r. na rowerach miejskich można jeździć w Warszawie, Poznaniu, Opolu. Wiosną pojedziemy również w Sopocie. Tuż po północy rowery będzie można wypożyczać przez terminal, za pomocą aplikacji oraz call center.

Coraz większy system

Do grona miast, w których działa rower miejski Nextbike dołączy we wrześniu br. Lublin, z flotą 400 rowerów i 40 stacji oraz, mamy nadzieję, Białystok z flotą 300 rowerów i 30 stacji (wygraliśmy przetarg, czekamy na podpisanie umowy). Na rowerach Nextbike będzie można pojeździć również w Krakowie, w którym nasz system na razie odnowił istniejącą infrastrukturę, a być może i dołączy do systemu Nextbike. Im więcej miast, tym lepiej dla użytkowników. Jednorazowa rejestracja w systemie umożliwia korzystanie z ponad 3.200 w Polsce i ponad 16.000 na świecie (od tego roku również na wyspach brytyjskich – Glasgow i Bath oraz w Karlsruhe, Innsbrucku, Budapeszcie). We Wrocławiu czekamy na decyzje magistratu w sprawie kontynuacji umowy. System rozwija się również dzięki sponsorom, ułatwiającym. Tej wiosny przed CH Blue City i Capital Park będą parkować rowery systemu Veturilo.

Sprawdź, zanim wsiądziesz na rower

Tych, którzy jeszcze nie spróbowali jazdy na rowerze miejskim zapraszamy do zapoznają się z systemem.Warto dokonać rejestracji oraz spokojnie przeczytać regulamin, w którym oprócz zasad wypożyczania, zdawania i opłat za rowery są również informacje o bezpieczeństwie użytkowników.

Tych, którzy korzystali już z wypożyczalni zachęcamy do sprawdzenia stanu konta. Pamiętajmy, że rower można wypożyczyć jeśli na koncie jest minimum 10 zł. Najlepiej, aby saldo było nieco wyższe, bowiem gdy będziemy jeździć dłużej niż darmowe 20 minut, system pobierze od nas stosowną opłatę, obniży stan konta poniżej oczekiwanego salda i uniemożliwi ponowne wypożyczenie roweru. Wpłacając pieniądze należy nadać właściwy tytuł przelewu (kod systemu 000 ID Użytkownika). Inna nazwa spowoduje, że pieniądze trafiają na konto ogólne, a czekając na wyjaśnienia, zablokujemy sobie na chwilę możliwość skorzystania z wypożyczalni.

Zmiany w regulaminie

W regulaminie zostały doprecyzowane niektóre pojęcia np. dotyczące kart płatniczych czy aktywnego konta. Zmieniony został jeden z przepisów regulaminu odnośnie zasady zwracania rowerów. W tym sezonie należy obowiązkowo wpinać rowery do stojaków z elektrozamkami. Tylko w sytuacji, gdy wszystkie stojaki będą zajęte, możliwe jest zdanie roweru za pomocą terminala i zablokowanie go linką z zamkiem szyfrowym. Wszystkie informacje dotyczące regulaminu są dostępne na podstronie Informacje.

Dodatkowe kanały komunikacji

Już w zeszłym roku uruchomiliśmy dla naszych użytkowników dodatkowe kanały komunikacji. Wiele bieżących informacji oraz ciekawostek rowerowych można poznać odwiedzając profile facebookowe poszczególnych miast i firmy. W nowym sezonie przygotowaliśmy wiele niespodzianek i konkursów. Jedną z nich jest również nowa szafa graficzna strony www.nextbike.pl, która pojawi się wraz z uruchomieniem systemu.

https://www.facebook.com/pages/Veturilo-Nextbike-Polska/344783425652606 lub on.fb.me/veturilo
https://www.facebook.com/opolebike
https://www.facebook.com/wroclawskirowermiejski
https://www.facebook.com/poznanskirowermiejski
https://www.facebook.com/rowertrojmiejski

twitter.com/nextbikepolska